شناسایی عرقیات تقلبی چگونه است؟

هر چقدر آب بکار رفته در عرقیات بیشتر و میزان اسانس گیاه از حد کمتری برخوردار باشد اثر درمانی عرق ضعیف تر شده و همچون آب نفع و ضرری به بدن نمی رساند و فقط در اثر مصرف آن می توان متوجه شد و راه دیگری نیست.مگر استفاده از دستگاه های پیشرفته در آزمایشگاه که سازمان غذا و دارو بر آنها نظارت دارد.

نگهداری طولانی مدت و نامناسب عرقیات گیاهی به تبخیر و جدا شدن محصول منجر میشود و اثرات آن را از بین می برد عرقیات باید به دور از نور و گرما درون بطری ترجیحا شیشه ای و در یخچال نگهداری شود.

یکی از نشانه های محصولات تقلبی بوی تند و غیر طبیعی و قیمت ارزان است ،بطوریکه بعضی از تولید کنندگان غیر مجاز و سودجو با ترکیب آب با مواد شیمیایی یک آب معطر با بوی محصول مورد نظر را به خریدارن میدهند. توجه داشته باشید که از هر یک کیلو گل محمدی که گران قیمتی محسوب میشود فقط یک کیلو گلاب استخراج میگردد و فروش یک ظرف یک لیتری گلاب با قیمت ارزان چیزی جز خرید مخلوط آب با اسانس نمی باشد.متاسفانه برخی افراد سودجو جوشانده برگ گیاهان را بجای عرقیات به مشتریان ارایه میکنند که مصرف این عرقیات باعث عفونت و التهاب دستگاه گوارشی میشود.

برای خرید عرقیات گیاهی سعی کنید از یک برند معتبر و دارای مجوز های بهداشتی و دارای علامت استاندارد خریداری نمایید تا از کیفیت آن مطمئن شوید ( بیش از ۹۰ درصد گلابگیری ها و تولید کنندگان عرقیات فاقد مجوزات لازم هستند و در محیط غیر استریل محصولات خود را تولید میکنند) استفاده از این محصولات می تواند باری بدن مضر باشد.

شما میتوانید مرغوب ترین عرقیات را از فروشگاه شیراز وانیا خریداری نمایید.